Avrupa Tarihini En İyi Anlatan Kitaplar

Avrupa Tarihini En İyi Anlatan Kitaplar

Avrupa tarihi, son derece kanlı geçen olaylara ve savaşlara sahiptir. Avrupa tarihini öğrenmek için, Avrupa tarihini en iyi anlatan kitaplar önerilerine bakmanız gerekir. Avrupa tarihinde savaşlar çok uzun bir süredir yerini ve önemini korumuş ve 20.yüzyılda bile bu savaşlar devam etmiştir.

İşte O Avrupa Tarihini En İyi Anlatan Kitaplar

Avrupa tarihini en iyi anlatan kitaplar, Avrupa Tarihinde uzmanlaşmış olan seçkin yazarlar tarafından yazılmış olan kitaplardır. Söz konusu bu kitaplar, her zaman vitrinde yerini alan önemli kitaplarımızdan biri olmuştur. Aralarında Türk ve yabancı olmak üzere her milletten yazarların olduğu Avrupa tarihi kitapları mutlaka okumanız gereken önemli anektodlar verebilmektedir.

  • Avrupa Tarihi- J.M Roberts

Avrupa tarihi kitabı

J.M Roberts, bu kitabında Avrupa tarihini en iyi şekilde anlatıp özetlemektedir. Avrupa’nın buz devrinden ve klasik uygarlıklarından başlayarak günümüz modern Avrupa tarihine kadar her şeyi en ince detayına kadar anlatan önemli bir kitaptır. Avrupa tarihini anlatan en iyi kitaplar önerisi arıyorsanız, bu kitap size göre.

  • Avrupa Tarihi Norman Davies

Avrupa tarihi kitapları

Norman Davies, tarihi basit ve eğlencesiz gören herkesi sevdirebilecek ve herkese tavsiye edebilecek önemli bir kitap yazdı. Bu kitapta sıkılabileceğiniz tek bir cümle dahi bulacağınızı düşünmüyoruz zira kitap okuyanları tek tek kendine bağlıyor. Avrupa’nın ilkel dönemlerinden Medeniyet ile tanıştığı dönemlere kadar her dönemi en iyi şekilde tek tek işlemektedir.

  • William A.Pelz Modern Avrupa Tarihi

Avrupa tarihini anlatan en iyi kitaplar önerisi arıyorsanız, bu kitap tam da size göre, Avrupa tarihini son 600 yıldan başlayarak tüm detaylarını tek tek ince dokuyarak anlatan William A. Pelz, herkesin sevebileceği ve keyif alarak okuyabileceği bir kitap yazmış. Söz konusu bu kitap, herkesin önerdiği ünlü bir kitaptır.

  • Kelt ve Germen Paganizmi

Erhan Altunay’ın yazmış olduğu bu kitap her zaman için herkesin sevebileceği türde bir kitaptır. Avrupa tarihini detaylı olarak anlatan bu kitabın her satırını okurken keyif alacaksınız. Germen Paganizmi gerçekten çok okunası ve Avrupa tarihini anlatan en iyi kitaplar arasındadır. Sizlerde bu kitabı okuyarak Avrupa tarihinin derinliklerine bir dalış yapabilir ve Avrupa tarihi hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

1 yorum

comments user
tolga çevik

Hayatımda bu kadar kötü bir liste daha görmedim, elinize sağlık falan değil.

Yorum gönder