Avrupa’nın En Gezilesi Ülkesi Almanya

Almanya tur rehberi

Avrupa’nın En Gezilesi Ülkesi Almanya

Almanya tarihi ve sanayi devriminden sonra doğru gelişimi ile kendinden oldukça söz ettiren bir ülkedir. Avrupa’nın en çok turist alan bölgesi olan Almanya her köşesinde farklı bir zenginliğe sahip olmasının yanı sıra sanata düşkünlükleri ve mimari yapılarındaki göz kamaştırıcı tarz ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Uzun ve köklü bir tarihe sahip olan Almanya dünyanın en gözde göç hareketi arasında da yerini almaktadır. Batı ve Orta Avrupa’da yer alan ülke özellikle havaların ısınması ile oldukça fazla turisti ağırlamaya başlayan bu ülke konumu ile de hala gizemlerini saklayan bir ülkedir.

Tarihi dokusu, dar sokakları ve sanatsal faaliyetleri ile Başkent Berlin İlk Görülmesi gereken yerler arasında bulunmakta olup 1989 yılında Berlin duvarının yıkılmasından sonra Podsdamer Meydanı dikkatleri üzerine çekmektedir. BerlinerDom,Gendarmenmarkt,Brandenburg Kapısı, Bellevue Sarayı, Olympiastadion ve CharlottenburgSarayı’da mutlaka gezilmesi gereken yapıtlardır.

Almanya Tarihi Yapısı

BMW Müzesi, MunichResidenz, Frauenkirche ve Nymphenburg Sarayı, Theatinerkirche ve İngiliz Bahçesi ile Münih’de gezilip görülmesi gereken şehirlerarasına girmektedir.

Main Nehri’ni duyupta görmek isterseniz rotanızı Frankfurta çevirmeniz gerekmektedir. Senckenberg Müzesi, Frankfurt Katedrali, St Paul Kilisesi ve Goethe’nin Evi,Palmengarten ve Frankfurt ZoologicalGarden gitmişken görmeden dönülmemesi gereken önemli merkezlerdir.  Dünyaya açılan kapı Hamburg,  Köln, Heidelberg, Bremen, Stuttgart’da Almanya’ya uğramışken görülmeden dönülmemesi gereken yerlerden biridir.

Almanya gezi rehberi

Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu Dönemi

Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu dönemiyle 1806 yılına kadar devam eder. Bu dönemde ulaştığı en geniş sınırlar günümüzdeki Almanya, Avusturya, Slovenya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Polonya’nın batısı, Hollanda, doğu Fransa ve kuzey İtalya’yı kapsayan İmparatorluk olarak Cermenler ilk olarak Roma İmparatorluğu döneminde devlet kurmaya başlamıştır.

2. Dünya savaşından sonra Doğu Almanya ve Batı Almanya olarak iki parçaya ayrılan bu ülke 1990 yılında birleşme kararı alarak Almanya Federal Cumhuriyeti haline gelmiştir. Milliyet bağları kuvvetli olan bu ülke aynı zamanda sanatçılarına ve tarihi yapılarına da oldukça kıymet vermekte olup hemen her dönem üzerinde yaşamış olan insanların bıraktığı mimari yapıları da korumak için oldukça özenli davranan bir yerdir.

Yorum gönder