Mısır Tanıtım

0
Mısır Tanıtım
Egyptian pyramids in sand desert and clear sky

Mısır Arap Cumhuriyeti ya da bilinen adıyla Mısır, Kuzey Afrika’nın en kalabalık ülkesidir. Ülkenin nüfusun büyük bir bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir.

Mısır Tanıtım

Mısır Arap Cumhuriyeti, Kuzeydoğu Afrika’da yer alan, Kuzeyden Akdeniz ve doğudan Kızıldeniz’le çevrilmiştir. Dünyaca ünlü piramitleri ve insanlık kadar eski köklü tarihi ile dünyaca bilinen Mısır’ın 7 bin yıllık bir geçmişi vardır. Dünyanın yedi harikasından biri olan Keops Piramidi Mısır Arap Cumhuriyeti’nde yer almaktadır. Başkent Kahire’dir ve başkent olan Kahire, Arap dünyasının ve tüm Afrika’nın en büyük şehridir. Aynı zamanda Kahire; turistik, sanatsal ve kültürel açıdan Mısır Cumhuriyeti’nin kalbi durumundadır. Ülkenin resmi dil Arapçadır. Ülkenin resmi para birimi Mısır lirasıdır. Mısır ile Türkiye arasında herhangi saat farkı bulunmamaktadır.

Mısır vize isteyen ülkeler arasında bulunmakta olup, Mısır’ı ziyaret etmeden önce mutlaka başvurunuzu yapmış ve vizenin alınmış olunması gerekmektedir. Mısır’ın ülkeye gelen turist sayılarına bakıldığında en çok ziyaret alan şehirleri arasına; Kahire, İskenderiye, Süveys, Port Saind, Luxor,  şehirlerini sıralanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.