Deniz, Kum, Güneş, Yunanistan

0

yunanistan

Üç bini aşkın adası bulunan ve özellikle yaz dönemlerinde deniz, kum, güneş tatili arayan kimselerin tercih ettiği Yunanistan ege denizini paylaştığımız komşu ülkedir. Bu sebeple hava koşulları Türkiye ile Nerede ise aynı olup lodosa yakalanmadan bir tatil yapmak isteyen herkesin kış ayları hariç tercih edebileceği lokasyonlardan bir tanesidir. Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan ve Türkiye’ye komşu olan Yunanistan mutfak kültürü bakımından da komşularından etkilenen oldukça geniş yelpazeli bir mutfak kültürüne sahiptir. Bir ada ülkesi olması sebebi ile denizcilik faaliyetlerinin de yürütüldüğü bu yerde deniz ürünlerinin hemen her çeşidini bulmak ve hiç denenmemiş mezeleri tatma fırsatı da bulunmaktadır.

Yunanistan tarihi dokusu, deniz tatili ve gastronomi turizmi için oldukça elverişli olması sayesinde her sene pek çok turisti ağırlamaktadır. Gezi amaçlı Yunanistan’a giden kimselerin ilk görmesi gereken yer şüphesiz ki başkent Atina’dır. Ege medeniyetlerinin izlerini taşıyan ve antik dönemin ünlü mimari yapılarını barındırmak ile birlikte zengin koleksiyona sahip müzeleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Dünya olimpiyatlarının gerçekleştirildiği ilk kent olmasının yanı sıra  Akropolis Müzesi, Monastiraki Meydanı, Parlamento Binası, Ulusal Bahçe, Plaka ve Psiri gibi yapıları ile dolu dolu bir gezi keyfi dunmaktadır. Öte yandan Selanik, Sakız Adası, Rodos Adası, Midilli Adası, Sisam Adası, Girit,Santorini, Kiklad Adaları ve Mikonos’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken muhitler arasında yer almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.